piątek, 31 sierpnia 2018

DeathTV nowym tytułem twórców Serial Cleanera na wyłączność Microsoftu



Zespół iFun4All mimo dość niewielkich rozmiarów przejawia ogromny zapał do pracy. Twórcy udanego Serial Cleanera równocześnie produkują aż trzy gry, pozostające w różnym stadium zaawansowania, i żadna z nich nie jest Serial Cleanerem 2. Do tej pory trochę zdążyliśmy się już nieco dowiedzieć o dwóch pierwszych, prawdopodobnie bardziej odległych projektach. Ritual ma być twin-stick shooterem osadzonym w realiach weird west (podobnie jak Hard West od CreativeForge Games). Far Peak opowie o trudach życia himalaistów i spróbuje odpowiedzieć na pytanie, jak rodzi się ambicja, pchająca ludzi podejmowania podobnych wyzwań.

Najmniej wiedzieliśmy o najbardziej rozwiniętym z projektów i dopiero teraz, na zamkniętym pokazie zorganizowanym w ramach targów PAX West w Seattle, ujawniono jego tytuł - Death Note DeathTV. Produkcja powstaje na zlecenie Microsoftu i ma być dedykowana jego platformie streamingowej Mixer, działającej na PCtach, mobilkach i Xbox One. Założenia rozgrywki najlepiej podsumowuje informacja prasowa, otrzymana przez Gry Made in Poland:

To gra multiplayerowa, rozgrywająca się w tajemniczym, pełnym pułapek domu. Zamknięci w nim uczestnicy makabrycznej zabawy mają za zadanie przetrwać na tyle długo, aby zdobyć klucz i odnaleźć wyjście. W domu grasuje nieobliczalny i prawie nieśmiertelny zabójca, zetknięcie z którym oznacza praktycznie pewną śmierć, chyba że graczowi uda się umknąć.


Cały dom podzielony jest na pokoje. Każdy z nich jest wyjątkowy - w niektórych znaleźć można broń, amunicję czy przedmioty ułatwiające przetrwanie, lub też zagadkę, którą należy rozwiązać by móc przejść dalej. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby gracze polowali na siebie nawzajem, by za jednym zamachem wyeliminować konkurentów do zwycięstwa oraz przejąć ich przedmioty. 


Na razie zapowiada się dość standardowo, na rodzaj domowego last man standing/ battle royale, gdzie tylko jedna postać może zwyciężyć. Wyjątkowość DeathTV ujawnia się na poziomie wykorzystania potencjału interaktywnej platformy streaminowej, jaką jest Mixer.  

Decyzje co do kolejnych ruchów postaci podejmuje się przez głosowanie - uczestnicy rozgrywki są przyporządkowywani do postaci i wspólnie głosują by zdecydować o kolejnym ruchu swojego bohatera. Jedną postać mogą więc kontrolować tysiące graczy! Sesja kończy się w momencie zwycięstwa jednej z postaci, a wkrótce potem zaczyna się kolejna. Każdorazowo rozkład pułapek / przedmiotów / wyjść w pokojach jest inny. 

Brzmi równie ekscytująco dla graczy i reklamodawców, prawda? CEO ifun4All, Michał Mielcarek, określił stan prac nad DeathTV jako "bardzo zaawansowany"a konto spółki zasilają już środki od Microsoftu za realizację pierwszych kamieni milowych. Premierę streamingowych igrzysk śmierci zapowiedziano na październik tego roku i, jako rzecze prezes, "termin będzie dotrzymany". Na świeżo otwartej podstronie gry możecie podejrzeć kilka obrazków więcej



Wszystkie obrazy pochodzą ze strony iFun4all.

3 komentarze:

 1. Mam skłonności do koszmarów nocnych z różnych powodów i bez powodów - więc ten tytuł chyba jednak mnie nie przekona :( Wolę spać spokojnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej! Dawno nie było nic nowego. Planujesz jeszcze coś tworzyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Planuję i lada chwila powinno się z tych planów wykluć coś konkretnego. Dzięki za zainteresowanie. :)

   Usuń