wtorek, 14 lutego 2017

Promised Land 2017: konferencja CDP RED dla profesjonalistów z branży kreatywnej

Pomiędzy trzecim a szóstym września Łódź stanie się ziemią obiecaną dla artystów pracujących przy grach video, filmach oraz reklamach.Autorzy przygniecionego nagrodami cyklu wiedźmińskiego nie ograniczają swoich aspiracji wyłącznie do tworzenia gier. W połowie zeszłego roku wystartował ich program wydawniczy Klabater, mający promować za granicą produkcje mniejszych studiów z Polski, o którego śmierci niedawno donoszono przedwcześnie na łamach strony internetowej CD-Action. Teraz zaś CD Project Red chce zadać kłam twierdzeniom Bogusława Lindy.

W kooperacji z miastem Łódź oraz centrum naukowo-kulturalnym EC1 REDzi szykują się do zorganizowania drugiej edycji międzynarodowej konferencji Promised Land, adresowanej do profesjonalistów z często zazębiających się branż gry, filmu i reklamy. W dniach 3-6 września 2017 dla polskiego gamedevu pojawi się znakomita okazja, żeby wymienić doświadczenia z kolegami po fachu, spojrzeć na codzienne wyzwania z dalszej perspektywy i wzbogacić listę kontaktów.

W programie festiwalu zapowiedziano m.in.:

-         wykłady specjalistów z całego świata
-         praktyczne warsztaty, na których pod okiem zaproszonych prelegentów będzie można podszkolić swoje umiejętności
-         prezentacje na żywo, które pozwolą podejrzeć proces tworzenia wraz z komentarzem
-         spotkania produkcyjne, przybliżające praktyczne aspekty takie jak zarządzanie zasobami projektu czy finansowanie

Na razie brak konkretnych nazwisk: program imprezy enigmatycznie wspomina o “40 zaproszonych specjalistach z całego świata, którzy pracują przy największych produkcjach filmowych, grach i nie tylko”. W zeszłorocznej edycji brali udział artyści współpracujący z takimi tuzami jak Lars von Tier, Martin Scorsese, Blizzard, Riot Games, Ubisoft czy, oczywiście, CD Project RED, można więc przypuszczać, że i w edycji A.D 2017 w programie nie zabraknie interesujących rubryczek.

Potencjalne bariery dla uczestników mogą być dwie. Mniejsza to język: jako że konferencja będzie międzynarodowa, wszystkie elementy programu zaprezentowane zostaną w języku angielskim. Drugą, o wiele bardziej stromą, może okazać się cena: obecnie bilet można kupić z 20% obniżką, ale nawet z nią wejściówka kosztuje minimum 1040 złotych (LINK!).

Zainteresowanych dalszymi informacjami o Promised Land 2017 zapraszam do zaglądania na stronę główną festiwalu, polajkowania jego fanpage’u oraz fanpage’u Gry Made in Poland - na pewno wrócę do tematu konferencji REDów, gdy pojawi się na jej temat więcej konkretów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz