wtorek, 6 grudnia 2016

Game Jam Awards 2016: najlepszy owoc dżemów zostanie wybrany 14 grudnia

Dobiegającym powoli końca 2016sty obfitował w jamy, czego wciąż świeży przykład stanowi zakończone 20 listopada Huuuge Games Jam. Spotykających się pierwszy raz z tym pojęciem warto krótko poinformować, na czym polegają growe "dżemy". W elektronicznej rozrywce polega to z grubsza na tym samym co w świecie, gdzie królował blues. Podczas jamu podzieleni na zespoły twórcy gier różnych specjalności wspólnie zmagają się z kodem i za jednym podejściem, trwającym na ogół od 24 do 72 godzin, starają się zaimprowizować grywalną produkcję, często opartą na oryginalnym rozwinięciu tematu narzuconego odgórnie przez organizatorów danego spotkania. Przykładem wyrosłych na gruncie dżemu głośnych gier made in Poland jest "turowy FPS" SUPERHOT czy kuriozalny McPixel autorstwa Sosa Sosowskiego.

Warszawska Szkoła Filmowa postanowiła pomóc zaprezentować się szerszej publiczności najbardziej kreatywnym spośród laureatów tegorocznych jamów, wychodząc z inicjatywą zorganizowania pierwszej edycji Game Jam Awards. Zgłoszone przez twórców produkcję będą rywalizowały o nagrodę główną - statuetkę, przyjemność uściśnięcia paru znaczących prawic polskiego gamedevu i bardziej materialny zestaw 5 profesjonalnych komputerów przeznaczonych do tworzenia gier wideo. WSF nie można odmówić doświadczenia w dziedzinie elektronicznej rozrywki, czego dowodem funkcjonujące przy niej Liceum Kreacji Gier Wideo, i do jury zaprosiło pełnokrwistych profesjonalistów, m.in  branżowego weterana Macieja Miąsika (Electro Body, pierwszy Wiedźmin, obecnie Beat Cop), a także Artura Maksarę (jeden z założycieli Flying Wild Hog - Hard Reset, Shadow Warrior 1/2).

Gala odbędzie się 14 grudnia w budynku Warszawskiej Szkoły Filmowej i ma charakter otwarty - jest bezpłatna i każdy, nawet nieobeznany w zerach i jedynkach gość może w niej uczestniczyć. Na odwiedzających czekają prelekcje, bliżej niesprecyzowani jeszcze Wystawcy, testowanie "najnowszych technologii", prezentacja zgłoszonych do konkursu owoców "dżemów" i wręczenie nagrody. Galę odwiedzi również wicepremier Jarosław Gowin, żeby ogłosić wyniki pierwszego programu GameINN (tzn. na dotacje przyznawane na poczet technologii wykorzystywanych w grach)  i wręczyć beneficjentom tegoż stosowne dyplomy z czerwonym paskiem.

 Chcących zgłosić się do rywalizacji o złotą statuetkę odsyłam na stronę szkoły filmowej (link) i dedykowanego Game Jam Awards wydarzenia na Facebooku (link). Wzięcie udziału w konkursie nie jest trudne: wystarczy wysłanie maila zawierającego parę podstawowych danych oraz build produkcji wraz z trailerem, żeby mieć szansę zostania pierwszym w historii laureatem Game Jam Awards. Nie podano, jaki jest ostateczny termin zgłaszania kandydatur, ale wypadałoby wyrobić się ze zgłoszeniem na parę dni przed Dniem Zero. Po rozstrzygnięciu Game Jam Awards 2016 poinformuje na łamach Gry Made in Poland, kto okazał się najlepszym wyciskaczem dżemu w tym roku.Załączony plakat Game Jam Awards umieszczony na Gry Made in Poland pochodzi ze strony Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz