środa, 16 sierpnia 2017

Wiedźmin kontratakuje: kolorowanką, gwintowym artbookiem i reedycją trylogii w stali

Od premiery ostatniego dodatku do hitowego Wiedźmina 3 pt. Krew i wino minął już ponad rok. Wprawdzie CD Project RED nie odeszło całkiem od marki, wciąż dłubiąc w wywodzącej się z trzeciego Wieśka samodzielnej karciance Gwint, ale najwyraźniej poczuło potrzebę przypomnienia graczom o Geralcie - i odcięcia paru kuponów od marki, w której rozpropagowanie w świecie elektronicznej rozrywki musieli uprzednio sporo włożyć.
Ze strony Dark Horse Comics.com

Dzięki temu 1 listopada pojawi się okazja, żeby wyjąć z szuflad zakurzone piórniki i porządnie stępić czerwoną kredkę. REDzi wspólnie z wydawnictwem Dark Horse Comics (z którym już współpracowało przy komiksach i figurkach) wypuszczą na rynek wiedźmińską kolorowankę dla dorosłych, The Witcher Adult Coloring Book. 16+ sprowadza się głównie do złożoności rysunków zawartych na 96 kartach książeczki. O scenie na wypchanym jednorożcu możemy zapomnieć, ale balia została już oficjalnie potwierdzona. 

Czarny Koń zapowiada szkice inspirowane całą serią gier Wiedźmin i powrót najbardziej znanych postaci, wśród których wymienia: Białowłosego, Ciri, Yennefer, Triss, a nawet Roche'a do spółki z Shani. Swoje rysunki dostarczy raczej anonimowa dla szerokiej publiczności, międzynarodowa mieszanka: Marianna Strychowska (autorka okładki), Yu-Chen Tang oraz Scott Wade. Nie wiadomo na razie, czy wydawnictwo w ogóle trafi na Stary Kontynent, a jeśli tak, to w jakiej cenie. W Stanach jego cena uplasowała się na poziomie 15$. Wysłałem do wydawnictwa Dark Horse zapytanie w tej sprawie i zaktualizuje wpis oraz powiadomię poprzez fanpage'a, gdy otrzymam odpowiedź. Kolorowankę możecie zamówić TUTAJ.          

  
                                               
Gadżetem z podobnej półki, leżącej na styku działu komiksów i gier, jest zapowiedziany artbook towarzyszący premierze Gwinta - Gwent: Art of the Witcher Card Game. Droższy, kosztujący 40$ tom, ale adekwatnie bardziej rozległy od kolorowanki, o 240 stronach, ma zawierać na swoich kartkach ponad 200 obrazków z Gwinta. Zapowiada się niezła gratka dla fanów tej multiplayerowej karcianki, których już teraz jest sporo w naszym kraju i poza jego granicami. Wydawnictwo zadebiutuje chwilę po kolorowance, piątego września. Możecie je zamówić, klikając TUTAJ.


Dark Horse.com
W ojczyźnie Białego Wilka, prawie równo 10 lat po premierze, zadebiutuje natomiast limitowana reedycja pierwszej części przygód wiedźmina. Mająca ukazać się 22 września Edycja Rozszerzona Wiedźmina wyróżnia się głównie zamknięciem w steelbooku z urodziwą strzygą na okładce. Jej obłe kształty wyceniono na około 50 złotych. Cena to nie wygórowana, a edycja wszak i limitowana, i preorderowana, więc chętni powinni się pospieszyć ze składaniem zamówień. Wróbelki ćwierkają, że pozostałe części trylogii prawdopodobnie również doczekają się podobnego uhonorowania, więc może być to znakomita okazja dla tych, którzy przespali w komorze kriogenicznej ostatnie 10 lat, żeby stylowo nadrobić zaległości. Według dystrybutora, cdp.pl, dwójka zadebiutuje 20.10.2017, a trójka 17.11.
.
Osobiście pozostanę przy swojej kolekcji, ale przyznam, że patrząc na formę tego jubileuszowego wydania przez chwilę zapaliłem się do jego kupna. Głowę ostudziła mi dopiero moja dziewczyna, przypominając mi, że mam już wszystkie możliwe odsłony. Ech. Jeżeli Wasze partnerki nie myślą podobnie trzeźwo, możecie zamówić edycję 10-lecia poprzez poniższy link do Ceneo. Na razie zgromadziłem w ten sposób zawrotne 40 groszy i dzięki Wam piszę te słowa z pokładu luksusowego samolotu, niosącego mnie na Kajmany.

Kup Wiedźmin: Edycja Rozszerzona w edycji 10-lecia na Ceneo od Gry Made in Poland. Dzięki!

Nie dołączy do was strzyga, chłopaki :<


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz