piątek, 24 lutego 2017

Premiera Frostpunk przesunięta

Wieczna zima jednak nie nadejdzie wiosną.


11 bit studios nie zamierza spieszyć się z Frostpunkiem. Pod koniec sierpnia 2016 stołeczne studio udostępniło klimatyczny teaser autorstwa Platige Image, pierwszą z trzech animacji, zamówionych do promocji następcy This War of Mine. Potem - cisza przed burzą. Śnieżną. Warszawiacy uronili dotąd zaledwie parę płatków konkretów, które starałem się zebrać w jedną porządną pigułę w swojej zapowiedzi.

Pomocne przy zbieraniu informacji było forum inwestorskie 11 bit, na którym padło parę, ekhem, ogólnikowych konkretów. Jednym z nich była deklaracja o premierze tytułu w II kwartale bieżącego roku, czyli w okresie od kwietnia do czerwca. Niestety, to już nieaktualne. Premierę przesunięto na drugą połowę 2017stego, więc najprawdopodobniej odbędzie się ona na jesieni – z biznesowego punktu widzenia wakacje odpadają, a święta to bardzo zatłoczony okres, jeśli chodzi o premiery.

Możemy tutaj zresztą oddać głos przedstawicielowi 11bit studios, który tak odpowiadał na pytania o powody przesunięcia premiery i domysły, że premiera w II kwartale innej gry w podobnym klimacie, Impact Winter, wpłynęła na decyzje studia:

Decyzja o przesunięciu premiery "Frostpunka" na II półrocze 2017 roku nie była łatwa i ważyła się bardzo długu. Wygrała opcja, że najważniejsza jest jakość produktu a nie precyzyjne trzymanie się pierwotnego harmonogramu. Każdego dnia do sprzedaży trafiają dziesiątki nowych tytułów. Coraz trudniej jest być zauważonym. Wygrają tylko najlepsi. Gracze i inwestorzy nie wybaczają spółkom, które chcą im "wcisnąć" półprodukt. Przykłady, w tym bardzo świeże, również z naszego rynku kapitałowego, można wskazać bez większego
 Co do jesiennej premiery "Frostpunka" jesteśmy absolutnie zdeterminowani, żeby dotrzymać tego terminu. 
Oraz:
 To, że w II kwartale do sprzedaży trafi "Impact Winter" nie miało żadnego wpływu na nasz ruch. m.in. dlatego, że nie traktujemy tego tytułu jako konkurenta dla "Frostpunka"

Pozostaje dla własnego dobra odziać się w cierpliwość i czekać - na początek na kolejny, bardziej rozbudowany trailer. Jeżeli chcesz wiedzieć jako jeden z pierwszych, kiedy lawina wreszcie ruszy, zapraszam do polubienia profilu Gry Made in Poland na Fejsbuku oraz oficjalnego profilu Frostpunk. 

1 komentarz:

  1. no nie, zawiodłem się. liczyłem, że Frost Punk wejdzie do grona najlepsze gry akcji

    OdpowiedzUsuń