sobota, 18 lutego 2017

Die for Valhalla! ufundowane, ale wikingowie nie składają broni


Miłośnicy beat'em upów nie mają lekko. Pomijając Castle Crashers (2008) niewiele jest w trzecim tysiącleciu gier, których rozgrywka skupia się na finezyjnym tłuczeniu hord przeciwników, zmierzając do celu, który dziwnym trafem zawsze znajduje się po prawej stronie. W odwrocie jest również kanapowy coop, dzięki któremu dowolna gra zyskuje  +2 do oceny końcowej. Studio Monster Couch swoim Die for Valhalla! odpowiada na obydwie tęsknoty. Zapewne dlatego ich grze udało się w zaledwie 10 dni uzyskać dofinansowanie na Kickstarterze.

Powiedzmy sobie jednak szczerze, że Monster Couch nie prosiło graczy o zbyt wiele – 5,600 dolarów to drobniaki w świecie, gdzie stworzenie gry mobilnej potrafi pochłonąć miliony. Uzyskane środki developerzy zamierzają przeznaczyć na muzykę, efekty dźwiękowe i przyznanie klasyfikacji wiekowych, dzięki czemu Die for Valhalla! będzie mogło trafić do szerszej publiczności.

Zbiórka trwa do 9 marca, a w momencie publikacji tego newsa na jej koncie jest już 6,200 zielonych. Bardzo prawdopodobne więc, że przy dalszym wkładzie graczy zostanie osiągnięty następny "milestone", ustalony na poziomie 7000$. Wtedy Monster Couch doda do Die for Valhalla! wyzwanie "Tale of the last Valkyrie", czyli wariację na temat trybu hordy, gdzie wraz z przyjacielem (bądź przeciwko niemu!) zmierzymy się z kolejnymi falami przeciwników sterowanych przez AI.


Warto więc rozważyć dołożenie się do sukcesu DV!, póki czas - tym bardziej, że wiąże się to z profitami dla wspierających. Wpłacenie 9$, czyli równowartości około 36 złotych, skutkuje przyznaniem dostępu do cyfrowej kopii Die for Valhalla! na PC. Niedrogo. Za trochę więcej, 19$, czyli ok. 80 złotych, można kupić sobie dostęp do wersji na wszystkie zapowiadane platformy: PC, Xbox One oraz PS4. Do tego Kanapowcy dokładają jeszcze przedpremierowe zaproszenie do zamkniętej bety. Dla osób ze skrajnie otyłym portfelem istnieje również opcja wpłacenia 1000 lub nawet 1,500 dolarów – z tej pierwszej skorzystała dotąd jedna osoba, co pozwoli jej m.in skorzystać w grze ze specjalnych skórek dla wikingów, zaprojektowanych według jej pomysłu. Zbiórkę znajdziecie pod tym adresem: Die for Valhalla! Kickstarter

No dobrze, ale kiedy premiera? Wysyłka kluczy zapowiadana jest na wrzesień, ale w rozmowie ze mną developerzy zadeklarowali, że traktują ten powakacyjny termin jako bufor bezpieczeństwa, który w razie czego pozwoli zafundować wspierającym przyjemną niespodziankę zamiast przykrego rozczarowania. Jeżeli nie pojawią się żadne nieprzewidziane okoliczności, związane z premierą Die for Valhalla! na wszystkich liczących się platformach, to wikingowie powinni rozpocząć ucztowanie z Odynem już na przełomie maja i czerwca.


Spragnionych dalszych informacji na temat Die for Valhalla! zapraszam do polubienia fanpage'a jego twórców, Monster Couch, oraz Gry Made in Poland, dzięki czemu prędko dowiecie się o publikacji następnych nowinek dotyczących tej brodatej produkcji. W najbliższych planach GMP jest zapowiedź, w której dokładniej przyjrzę się mechanizmom, rządzącym walką i umieraniem w Die for Valhalla!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz